9. aug 2007

Paar päeva tagasi tuli õhtu edenedes soov ööbida metsas. Tuulevaikne ilm ja öised metsahääled. Lisaks ka varajane kohalolek hommikuseks tiiruks. Plaan tundus mõistlik.
Jõudsin kohale umbes kell 12. Mõtlesin mõtet, sõin kaevuri kommi ning hakkasin magama minema. Rohutirtsud taustaks. Kaugelt hakkas lähenema kopter. Saagis põhja-lõuna suunaliselt järjest lähemale. Tegi kummalisi tiire ja hakkas kõike otsast peale. Olen eksind marjulisi otsivat kopterit ka ennem näinud. Kammivad korrektselt kogu maa läbi. See aga sõitis nagu sihutult ja ainult lärmas. Teine ilmus ka veel lisaks. Umbes tunni aja pärast leiti mindki üles. Rippus madalal mu auto kohal. Igasugu tuled kõhu all. Mindi jälle metsa kammima. Hiljem pakkusin neile veel huvi. Mõtlesin juba, et teeks neile teatrit, teeskleks pulli pärast vigast, aga ei teinud. Pidin magama autos, sest siis oli lärm vaiksem.
Kell 4 ajasin end üles. Õhk oli kopteritest puhas.
Päevaks oli mul plaan sõita kummipaadiga allavoolu ja uurida, kuidas see jõelõik vee pealt paistab. See kant mulle meeldib, suht inimtühi, vahest mõni kalamees.
Kuulsin inimeste hääli. Kõndisid teispool kaldavõsa ülesvoolu. Kummalised. Ei olnud kalamehe jutuga. Mingi aja pärast teisedki hääled. Kokku kuulsin seal paadis loksudes kolme seltskonda. Kõik liikusid teispool võsa, ikka samas suunas ja arutasid millegi üle.
Paadi ees ujusid kaks sõtkast ja maiustasid vee alt leituga.
Hoidsid minuga turvalist vahet. See turvatsoon kahanes ajapikku.
Juba öösel kahtlustasin, et ehk see disko erna retk on. Saingi kinnitust. Ei osanud aga arvata, et nad seda kaudu lähevad. Need kolm jutukat seltskoda olid ka ainsad meeskonnad, kes valisid jõeäärse raja ja möödusid rabast lõuna poolt. Ülejäänud läksid põhjast. Üks kamp kirjutas mu tolmuse romu tagaklaasile "Tere!"
Internetist vaadates oli ka näha, et sel ajal kui mina magada proovisin, läksid paar meeskonda läbi öise raba. Oleks ma seda teadnud. Oli ju selline hea võimalus neile igasugu elajate hääli puu tagant teha.
Enne kojuminekut sõin rabas mõnusalt küpseid sinikaid retke lõpetuseks. Retke lõpetas aga hoopis väikesekaliibrilise relva lask mitte kaugemal kui paarsada meetrit.
Selline rahulik öö ja tore päev oli!